menuordersearch
sepanjexport.com

ویتامین هارا بشناسیم

با توجه به دسته بندی گیاهان دارویی بر اساس نام گیاه و آثار درمانی ،کافیست نام گیاه دارویی و یا نام بیماری و برای سایر اقلام مانند روغن های دارویی شوینده های گیاهی ،آرایشی و بهداشتی و.....نام محصول مورد نظر رادرجعبه جستجوی زیرواردو در خواست خود را تایید،مشاهده وخرید نمایید
(0)
(0)
ویتامین هارا بشناسیم

ویتامین ها را بشناسیم

 

کلمه ی "ویتامین" در سال 1911 ، زمانی که یک آمین ضروری ضد بیماری بربری از برنج جدا شد ساخته شده است. گرچه پس از آن ویتامین های دیگری مانند A ،C ،D ،وK کشف شدند که ساختمان آمینی نداشتند؛ ولی این کلمه همچنان برای این مواد مورد استفاده قرار گرفت و تا به امروز باقی مانده است.

ویتامین ها در بدن، کارهای مختلفی انجام می دهند مثلا ویتامین B1 و نیاسین به عنوان کوآنزیم عمبل می کنند. ویتامین و C به عنوان احیاء کننده وویتامین های B1 وB2 در متابولیسم کربو هیدارت ها دخالت دارند. منابع اصلی ویتامین ها میوه و سبزیجات تازه، سبزیجات برگ دار، گوشت ها، دانه های گیاهان، تخم پرندگان، کبد و شیر و لبنیات است

ویتامین ها برای جلو گیری از بیماری ها، جبران کمبود های ویتامینی و یا به عنوان مکمل های غذایی مورد استفاده قرار می گیرند.

احتیاج به ویتامین ها در مواردی از جمله الکلسیم، دوران بارداری و شیر دهی، در عفونت های شدید سن بالا، جراحی های مهم، افرادی که نقص و یا مشکلات جذب روده - معده ای دارند، بیماری های صفراوی و یرقان و کیست های فیبروئیدی زیادتر از حد عادی است.

همچنین در زمان استفاده طولانی از آنتی بیوتیک ها، ایزو نیازیدها، قرص های ضدحاملگی و محلول های تزریقی مغذی احتیاج بیشتری به ویتامین ها ومکمل های ویتامینی است.

 درصد ویتامین غذاها و مکمل های ویتامینی باید برروی آنها قید شود؛ چون مقدار مورد نیاز ویتامین ها در شرایط مختلف سنی، جنسی، نوع بیماری، وزن، استرس، حاملگی و شیر دهی متفاوت است. به عنوان مثال بعضی از فرمولاسیون ها با درصد بالای ویتامین مربوط به زمان حاملگی و شیر دهی می باشند.

 دسته بندی ویتامین ها

ویتامین ها دودسته هستند، ویتامین های محلول در آب و ویتامین های محلول در چربی.

ویتامین های محلول در چربی شامل چهار ویتامین A،D،E،K می باشد و بقیه ویتامین ها در محلول در آب هستند.

ویتامین های محلول در چربی در روده به همراه چربی ها جذب می شوند، اما اگر در جدب چربی ها اختلال وجود داشته باشد (از جمله سیروز کبدی) و یا مواردی نظیر جذب ناقص چربی از روده ها و مشکلات کیسه ای صفرا و همچنین در افرادی که از رژیم کلستیرامین استفاده می کنند. جذب این ویتامین ها دچار نقصان می گردد. از طرفی مصرف بیش ازاندازه مسهل های روغنی (معدنی) باعث کاهش جذب این گونه از ویتامین ها می شود.

 

الف : ویتامین های محلول در آب

 

1-ویتامین B1 یا تیامین (Thiamina)

تولید: به صورت مصنوعی

جذب: از طریق روده کوچک و الکل از جذب آن جلوگیری می نماید ( افراد الکلی با کمبود این ویتامیت روبرو هستند)

ذخیر ه در بدن: این ویتامین در بدن ذخیره چندانی نمی شود  و به وسیله کبد تجزیه و یا با مدفوع دفع می گردد

عارضه کمبود این ویتامین :

بیماری بربری ( نوعی ضعف اعضای بدن بر اثر اشکالاتی در سیستم عصبی)

حساسیت بیش از حد دربرابر هیجانات

 کم اشتهایی، ضعف و ضعف عضلانی 

- این ویتامین برای سوختن قندها به میزان 2% تا 3% میلی گرم برای هر 1000 کالری ونیز برای بعضی مکانیسم های عصبی لازم است.

 معمولا افراد دچار کمبود این ویتامین نمی شوند، مگراینکه افراد، داری نقص ژنتیکی ویا مشکلات جذب روده باشند و یا از الکل استفاده نمایند.

میزان مصرف:

بزرگسالان و افراد بالای چهار سال روزانه 1/5 میلی گرم

کودکان زیر چهار سال روزانه 0/7 میلی گرم 

نوزدان روزانه 0/5 میلی گرم

 زنان باردار و شیر ده روزانه 1/7 میلی گرم  

نکته مهم :

پنجاه درصد این ویتامین هنگام پختن غذا از بین می رود

منابع غذایی:

انواع گوشت، بقولات و اکثر دانه های گیاهی

 

2- ویتامین B2 یا ریبوفلاوین (Riboflavin)

مشخصات: این ویتامین مقاوم به حررات و زرد رنگ است که به مقدار کم در آ ب محلول می شود. این ویتامین به نور بسیار حساس و در معرض آن تجزیه و بی اثر می شود این ویتامین ضمن اینکه در طبیعت یافت می شود به صورت مصنوعی نیز تولید می گردد.

ویتامین B2 با پختن غذا از بین نمی رود  به شرط اینکه در معرض نور قرار نگیرد.

افراد سالم معمولا دچار کمبود این ویتامین نمی گردند. مگر افرادی که سوء تغذیه یا مشکل جذب روده ای داشته و یا از داروهای مانند فنوتیازین ها، آنتی دیرسانت ها (ضد افسردگی و آرامبخش ها) سه حلقه ای و پروین سید استفاده می نمایند.

عوارض کمبود این ویتامین:

علائم درماتولوژی (مشکلات پوستی) از جمله شکاف و ترک لب ها و گوشه دهان ، التهاب زبان 

درماتیت سبوره ای

رگ دار شدن قرنیه

میزان مصرف:

بزرگسالان و افراد بالای چهار سال روزانه 1/7 میلی گرم

کود کان زیر چهار سال روزانه 0/8 میلی گرم

نوزدان 0/6 میلی گرم در روز

 زنان بار دار و شیرده 2 میلی گرم در روز

منابع مهم غذایی:

مخمر آبجو، تخم مرغ، بقولات و گوشت.

این ویتامین در دانه های گیاهی، میوه ها و سبزیجات نیز به مقدار کمتر وجود دارد.

 

3-ویتامین B3یا نیاسین (Niacin) یا نیکو تینیک اسید (Nicotinic Acid)

این ویتامین فرمول ساده ای دارد و از مشتقات پی ریدین می باشد. این عامل ضد پلاگر (آماس پوست) شناخته شده است.

این ویتامین در اثر پخت از بین نمی رود.

عوارض کمبود این ویتامین:

مشکلات تنفسی ، پوستی ، دستگاه روده ای ،و معده ای ، اسهال ، قرمز زبان ، تورم کنار لب و دهان ، زخم های دهانی و به خصوص زخم های معده

منابع غذایی:

گوشت بدون چربی، ماهی و غذا های روزانه، همچنین دانه های روغنی.

موارد مصرف:

بزرگسالان و افراد بالای چهار سال 20 میلی گرم

کودکان زیر چهار سال 9 میلی گرم

نوزدان روزانه 8 میلی گرم

 

4-ویتامین B5یا پنتوتنیک اسید (Pantothenic Acid)

این ویتامین که گاه عامل ضد درماتیت نیز به آن گفته می شود در اثر هیدرولیز تولید اسید پنتو نیک و بتا الاین می کند. این ویتامین به سادگی به طور مصنوعی تهیه می شود و به صورت راسمیک (مخلوطی از ایزوم چپ و راست گرد) وجود دارد . ویتامین B5 پرکوسور کو آنزیم A می باشد . این جسم یک کو فاکتور در متابولیسم چربی ها، قند ها و پروتئین هاست.

منابع مهم غذایی:

اجزای جیوانی به خصوص قلب ، کلیه و کبد  منابع بسیار غنی وینامین B5  می باشند همچنین در دانه های گیاهان ، این ویتامین به وفور وجود دارد

موارد مصرف:

بزرگسالان و افراد چهار سال روزانه 10 میلی گرم

کودکان زیر چهار سال روزانه 5 میلی گرم

نوزادان روزانه 3 میلی گرم

 

5-ویتامین B6 یا پیریدوکسین (Pyridoxine)

این ویتامین به نام پیریدوکسول و پیر یدوکسال و پیریدوکسامین نیز معروف است. این مواددر طبیعت یافت می شود و بسیار شبیه هم هستند.

پیرویدوکسین و پیریدوکسول اصولا در طب و دارو سازی استفاده مشابه دارند. این اجسام بیشتر در گیاهان یافت می شود. در حالی که پیریدو کسال و پیریدوکسامین بیشتر در بافت حیوانی وجو دارد.

این ویتامین از روده به سرعت جذب و از طریق مدفوع دفع می گردد.

عوارض کمبود این ویتامین:

مشکلات عصبی، پوستی و نوعی کم خونی

منابع مهم غذایی:

- گوشت، موز، کلیه حیوانات، دانه های گیاهی، سیب زمینی

- حدود 40 درصد از این ویتامین در اثر پخت از بین می رود.

موارد مصرف:

بزرگسالان و افراد بالای روزانه 0/7 میلی گرم

کودکان زیر چهار سال روزانه 0/7 میلی گرم

نوزادان روزنه 0/4 میلی گرم

زنان بار دار و شیر ده روزانه 2/5 میلی گرم

به عنوان مکمل روزانه 10 تا 20 میلی گرم

 

6- ویتامین B9یا اسید فولیک (Folic acid)

این ویتامین که به آن فولاسیون و پترویل گلوتامیک اسید گفته می شود. عموما به داروی (ویتامین) ضد کم خونی مشهور است.

- عواملی که باعث کمبود این ویتامین در بدن می شود شامل بیماری مزمن کبد و روده کوچک استرس های طولانی، عفونت ها، بعضی مشکلات متابولیسم مادرزادی و با مصرف طولانی مدت، بعضی در مورد عوارض مصرف بیش از حد این ویتامین اطلاعاتی در دست نیست.

منابع غذایی:

سبزیجات برگ پهن، سالاد اسفناج خام، جگر، خصوصا جگر خام

 

7- ویتامین B12 یا کوبالامین ها (Cobalamins)

پایدارترین نوع کوبالامین ها، سیانو کوبالامین می باشد که به صورت کریستال قرمز رنگی به نام ویتامین B12 بیشترین مصرف را در درمان کم خونی دارد. کمبود این ویتامین می تواند عارضه های خونی از جمله کم خونی مگالوبلاستیک و آسیب های عصبی مانند کم شدن حافظه داشته باشد. آنتی بیوتیک های آمینوگلوکزیدی، آمینو سالی سیلیک اسید، بعضی از ضد تشنج ها، کلستی رامین و کلشی سین می توانند در جذب روده ای ویتامین ایجاد اختلال کنند.

منابع غذایی:

 عصاره کبد، گوشت، غذا های دریایی، تخم مرغ، غذای روزانه و غذا های تخمیز شده مانند سس سویا از منابع خوب این ویتامین هستند.

8- ویتامین C

ویتامین C که به آن ال اسکوربیک اسید گفته می شود، برای همه جانداران از جمله انسان، بعضی از پرندگان، بعضی از ماهی ها که بدنشان قادر به ساخت این ویتامین نیست لازم است.

- ویتامین C از بی ثبات ترین ویتامین هاست که در اثر پختن مواد غذایی و سبزیجات حدود 50 درصد آن از بین می رود. این ویتامین با فریز کردن از بین نمی رود.

-ذخیره ویتامین C بدن همیشه باید بیش از 1500 میلی گرم باشد و هنگامی که به کمتر از 300 میلی گرم برسد علائم کمبود آن ظاهر می شود.

منابع غذایی:

مرکبات، گوجه فرنگی، توت فرنگی، میوه های تازه، سبزیجات تازه، میوه گل سرخ.

- مصرف بعضی از داروها مانند باربی تورات ها، سالی سیلات ها، و تتراسیکلین ها میزان مورد احتیاج ویتامین C را روزانه افزایش می دهد.

 

9-ویتامین H یا بیوتین (Biotin)

یک ماده فعال فیزیولوژیکی است که در مواد طبیعی وجود دارد. این ماده توسط فلور میکروبی روده، بیوسنتز شده و به مقدار زیاد به طور مصنوعی ساخته می شود.

- انسان به ندرت دچار کمبود این ویتامین می شود.

منبع غذایی:

زرده تخم مرغ،جگر، دانه های گیاهی، شیر

الف- فاکتورهای وابسته به ویتامین ها

- پاراآمینو بنزوئیک اسید (PABA)

-کولین (choline)

- اینوزیتول (Inositol)

-مولتی ویتامین درمانی

ب- ویتامین های محلول در چربی ها

1- ویتامین A

2- ویتامین D

3- ویتامین K

4- ویتامین E

 

logo-samandehi
اگرقصد خرید دارید ثبت نام کنید به منظور خرید کالای مورد نیاز ، ابتدادر سایت ثبت نام و حساب کاربری ایجاد نموده ووارد صفحه اختصاصی خود شوید. نحوه خرید ازفروشگاه به منظور خرید کالای مورد نیاز ، ابتدادر سایت ثبت نام و حساب کاربری ایجاد نموده ووارد صفحه اختصاصی خود شوید.از منوی فروشگاه ویا با استفاده از جستجوی پیشرفته ، نام محصول مورد نظر خود را انتخاب یا در قسمت جستجو درج نموده و در نـــهایت با کلیک بر روی دکمه "اضافه کردن به سبد" کالای در خواستی را به لیست خریدهای خود اضافه و مراحل بعدی را انجام دهید چنانچه سفارش در ساعات غیر اداری و در روزهای تعطیل ثبت شود، در اولین ساعات اداری روز بعد، سفارش ها به ترتیب اولــــویت ارسال می گردند سفارش های کمتر از 350هزارتومان شامل هزینه ارسال می گردند که این هزینه در مراحل پرداخت به اطلاع خریدار رسانده می شود. (تحویل کالا در محل و پرداخت در محل فقط مخصوص شهر تهران می باشد ) رهگیری سفارشات بعد از انجام تمامی مراحل سفارش و پرداخت هزینه، سیــــستم یک کد اختصاصی سفارش برای پیگیری در اختیار شما قرار می دهد. شما می توانید در هر ساعت از شبانه روز با مراجعه به وب سایت شـرکت و وارد کردن کد حساب کاربری از وضعیت سفارش خـود مطلع شوید فروشگاه برای خرید از یک فروشگاه اینترنتی ابتدا باید از اعتبار ، صحت و سقم فروشگاه اطلاع و آگاهی یابید که برای این منظور می توان پروانه کسب وکار ، نماد ( اخذ شده از مرکز تجارت الکترونیک مرکز ) را نام برد که گزینه خوبی می باشد با کلیک بر روی آرم نماد اعتماد الکترونیک ( دقت کنید آرم نماد اعتماد و پروانه کسب وکار قابل کلیک باشد ) و یا مجوز کسب و کار می توانید مشخصات فروشگاه و صاحب آن را مطالعه نمایید. ثبت سفارش خرید کالا با تناژ بالا خرید کالا با وزنهای بالا تر از یک کیلو با توجه به مقدار کالا و حجم خرید از لحاظ مالی و با عنایت به توان مشتری از طریق ثبت سفارش صورت خواهد گرفت . لذا مشتریان گرامی که قصد خرید اقلام با وزن های بالا را دارند می توانند کالای مورد نیاز خودرا سفارش دهند ( قیمت کالاها با تناژ بالاتراز یک کیلو گرم مشمول قیمت عمده فروشی می باشد ). ،برای ثبت سفارش وارد آیکون ثبت سفارش خرید کالا با تناژ بالا واقع در سمت چپ صفحه اصلی شوید .
دفتر مرکزی: خیابان خیام جنوبی - اول خیابان مختاری شرقی - کوی شهید جعفر حاج واحـــــدی - کوی شــــهید پــاک آئین - پــــــلاک 32 - کد پستی 1198936181
فکس : 02155630771 تلفن : 02155615236 02155616408-
09226981181-09100624984
09351662843- 09121244432
ایمیل : info@sepanjexport.com
seresht2366@gmail.com

aparatinstagramsoroshyouyouyouwhatsup