menuordersearch
sepanjexport.com

شوینده وژل ها

با توجه به دسته بندی گیاهان دارویی بر اساس نام گیاه و آثار درمانی ،کافیست نام گیاه دارویی و یا نام بیماری و برای سایر اقلام مانند روغن های دارویی ،عرقیات ، عسل ،و.....نام کالای مورد نیاز رادرجعبه جستجوی زیرواردو با کلید اینتریا ذره بین در خواست خود را تایید،مشاهده وخرید نمایید
جمعه سوم خرداد ۹۸
(0)
(0)
شوینده وژل ها

 شوینده ،ضدعفونی کننده ، شامپو ، حوشبو کننده گیاهی لازم دارید؟؟!

کلیک نمایید:https://sepanjexport.com/شوینده-و-ژل-ها

 

کلیه محصولات از نوع شوینده و ژل ها   به صورت یک بسته مرکب از چند محصول گیاهی و به صورت خام  ارائه می گردد  که کاربران گرامی پس از خرید بر اساس دستور العملی که  به همراه بسته  قرار دارد می توانند انواع ، شامپوو... را در منزل ( با امکانات اولیه ) و یا هر محل دیگر ( با امکانات موجود )  و رعایت نکات بهداشتی ساخته و استفاده نمایند . ( محصولات شوینده و ژل ها به صورت  آماده وجود ندارد )

باید و نباید ها

امروزه با ارتقاء فرهنگ بهداشت  فردي  و محيطي  و پيشگيري از بروز بسياري از بيماريها از انواع مواد شوينده در منازل  بصورت هاي مختلف و گسترده استفاده ميشود. اغلب شوینده های خانگی مورد استفاده محتوي ترکيبات شیمیایی سمی ازجمله مواد  آلي فرار هستند که به سرعت در فضا منتشر می‌شوند و داراي اثرات سوء متعددی مي باشند.
مواد شوينده هرچند باعث پاکيزگي مي شود اما رعايت نکردن نکات دقيق مصرف، مي تواند سلامتي را به مخاطره اندازد. استفاده نادرست از اين مواد در کوتاه مدت و طولاني مدت مي تواند منجر به ناراحتي هاي زير گردد:
1
- بيماريهاي پوستي
شوينده هاي مورد مصرف، بدليل داشتن مواد اسيدي لکه بر قوي، عموما خاصيت از بين برنده چربي ها را دارند و از آنجا که در پوست نيز لايه محافظي از چربي وجود دارد، استفاده مکرر از مواد شوينده بدون محافظ همچون دستکش سبب خواهد شد تا ضمن از بين رفتن مقدار چربي لايه شاخي پوست، به آن آسيب جدي وارد آيد. آسيب هاي ياد شده ابتدا به شکل جمع نشدن دست بروز پيدا مي کند و سپس باعث مي شود تا شيارهاي دست واضح تر از قبل مشخص شود و پس از ايجاد خارش به عنوان شروع موارد حاد، التهاب و اگزما ايجاد مي شود که گاها همراه با عفونت و ترشح پوستي خواهد بود.

2- بيماريهاي تنفسي
سفيدکننده هاي لباس و لکه برهاي کف و موزائيک ها، پاک کننده هاي شيشه، ضدعفوني کننده هاي هوا و حشره کش ها داراي مواد گازي خطرناک براي دستگاه تنفسي هستند.
انتشار اين گازها در هوا و تنفس آنها باعث اختلال در عملکرد ريه مي شود و استمرار آن ممکن است باعث بروز سرطان ريه شود.

شامپو :

کمتر ماده تمیز کننده ای را برای همیشه می توان جایگزین شامپوی موی سر کرد  . بازار عرضه شامپو با نام و مارک های داخلی و خارجی بسیار متنوع است . تعداد زیادی از این شامپوهابرای پوست سر به ویژه در بانوان مناسب نیستند

بسیاری از مردان با مصرف نوعی شامپو دچار خشکی پوست می شوند ، بعضی از تولید کنندگان صحبت از شامپو های گیاهی می کنند . شامپو های گیاهی به تنهایی هم گران است و هم پاک کننده موثری برای موی سر به طور دائم نیستند . ضمن اینکه در بدن انسان ایجاد مسمومیت هم می نماید ، گیاهانی که بیشتر بریا شستان موی سر به کار می برند ، پوست درخت پاناما ، کوئیل می باشد . این گیاهان دارای مواد صابونی یا دیتر جنت هستند که به زبان علمی به آن ساپونین می گویند . این مواد کف کننده خوب و لی بی خطر نیستند . این مواد گاها مسموم کننده خون و اثر هماتونیک داشته و در بعضی از موارد باعث پارهخ شدن گلبول های قرمز خون می شود و مصرف دائمی آنان توصیه نمی شود .

انتظار از یک شامپو خوب این است که در آب خوب کف کند و موها را تمیز و پوست سر را نیز خشک ننماید و به صورت و بافت شاخی چشم انسان صدمه نرساند

تمامی شامپو ها موجود در داخل و خار ج از کشور حتی شا مپو های معروف دارای مواد ساپونین یا دیتر جنت  هستند و لذا استفاده گاه به گاهی از مواد فعال به نام تنسید یا تنساید مو ها رابسیار تمیز ولی به همراه تمیزی چربی پوست سر رانیز از بین می برد . این مواد بعضا با مصرف آب زیاد از پوست سر شسته نمی شود

به استناد متخصصان بهداشت مو ثابت شده است که جعد مصنوع موی سر ، رنگ ها ی شیمیایی ، خشک کننده های برقی ، اسپری مو ، شامپو های دیتر جنتی ، نرم کننده های مایعی ای ،به تدریج مو ها را تخریب و غیر بهداشتی می نماید . شامپویی که مصرف  می شود باید ملایم ، تمیز کننده ، حاوی ترکیبات تخم مرغ ، و عصاره گیاهی و لسیتین وبا شستشوی مختصر به سرعت دفع می شود ،باشد

لذا  می توان با صرف نیم ساعت وقت در آشپز خانه مقداری شامپوی مورد نیاز خود و خانواده را تهیه نمایید

انواع مواد شوينده :
1- مواد شوينده داراي خاصيت خورندگي: جرم گير -لوله بازکن-سفيد کننده ها و ضدعفوني کننده ها
2- مواد شوينده داراي خاصيت واکنش پذيري : برخي از محصولات بهداشتي مورد مصرف در منازل ، در اثر ترکيب با يکديگر گازهاي سمي و يا قابل انفجار توليد مي کنند . نمونه اين مواد  وايتکس و جرم گير حاوي جوهر نمک هستند که مخلوط کردن نا آگاهانه آنان با يکديگر تاکنون عامل مسموميت شديد بسياري از خانم هاي خانه دار در اثر تنفس گاز سمي کلر ، حاصل از واکنش اين دو ماده بوده است . نمونه ديگر از اين گروه واکنش لوله بازکن محتوي سود سوزآور با ظروف و اتصالات آلومينيومي است که باعث توليد گاز آتش گير هيدروژن مي شود.
 1- مواد جرم گير  محتوي اسيد هيدروکلريک يا جوهر نمک ميباشد.
2- لوله بازکن: ترکيبات به شدت قليايي  هستند که حاوي هيدروکسيد سديم يا سود سوزآور ميباشند .

3-سفيد کننده ها و ضدعفوني کننده ها:
- سـفيد کنــنـده هاي خانگي و يا کلردار : حاوي هيپوکلريت سديم ميباشد که به آن آب ژاول  و يا وايتکس نيز ميگويند. اين سفيد کننده محلول در آب به شکل 5 درصد و يا 10 درصد عرضه ميگردد. وايتکس يک محلول ناپايدار است و گاز کلر با سرعت 0.75 گرم در روز از آن تبخير ميگردد. وايتکس يک قلياي قوي ميباشد، بطوري که PH نوع 5 درصد آن 11 بوده بنابراين بسيار خورنده است. وايتکس يک اکسيد کننده قوي است.
- سفـيـد کـنـــنـــده فاقد کلر: حاوي هيدروژن پـرواکسـايـــــد و يا سديم پربورات و يا سديم پرکربورات ميباشد.
- پودر سفيـــد کـــــنـــنــده : حاوي کلسيم هيپوکلريت ميباشد.
4- مايعهاي ظرفشويي:شوينده هاي ظروف مورد استفاده دترجنت ها يي هستندکه بیشتر شامل ترکيبات نفتي بوده که عامل کاهش دهنده فعالیت بدنی است .اين مواد برروي ظروف باقي مانده و خوردن آنها مي تواند بسیار خطرناک باشد،
 5- صابونها ي آنتي باکتريال :از جمله شوينده هاي خانگي صابونهای آنتی باکتریال هستند که داراي خاصيت خشک کنندگي بوده و حاوي ترکيبات آمونياک مي باشد .
6- اکثرشوینده های لباس – خمیر دندان و شامپو و…. حاوي فرمالدئید ميباشند.
7-
دترجنت ها: شامل فسفر –آنزیم ها – آمونیاک و نفتالین –فنول ونیتریل وتری استات و .....هستند.
این مواد شیمیایی می توانند باعث بثورات جلدی –خارش – آلرژی- مشکلات سینوسی و...شوند .اين ترکيبات روی لباس ها و ملافه ها باقی مانده و از طریق پوست جذب می شوند .
8- مواد ضدعفوني کننده:ضد عفونی کننده ها معمولاَ با پایه فنول یا کرزول هستند که پایانه های عصبی را بی حس و طحال، پانکراس و سیستم عصبی مرکزی را مختل میکنند.
 9-  شوینده های فرها (اجاق وتنورها ) از بیشترین محصولات سمی هستند .
10-خوشبوکننده های هوا :از ديگر مواد مورد استفاده در منازل هستند که مانع توانایی در بوئیدن می شوند. علت اين است که اين مواد عوامل کسالت آور عصبی را در هوا منتشر کرده و مجاری بینی را با لایه ای از روغن  می پوشانند.
11- مواد خشک کننده:خشک کننده ها هم به شدت سمی هستند .
12-
مواد نرم کننده: نرم کننده ها که برای حذف اصطکاک صابونهای شوینده استفاده می شود، مسلماَ  بی ضرر نخواهند بود .
خطرات ناشي از کاربرد نادرست مواد شوينده :
*وايتکس به خودي خود و به آهستگي تجزيه ميگردد. ودر دماي بالاي 40 درجه سانتي گراد و در معرض نور  مستقيم خورشيد ، اين روند تسريع ميگردد. فلزات نيکل، کبالت و مس تجزيه وايتکس را سرعت ميبخشند. اين سفيد کننده هنگام تجزيه به گاز کلر، گاز اکسيژن و سديم کلرات تبديل ميشود. بنابراين همواره هنگام خريد به تاريخ مصرف سفيد کننده توجه کنيد. وايتکس همانگونه که موجب خوردگي فلزات و صدمه به  الياف مي شود ،در صورت تماس با پوست بدن و چشم  نيز  موجب آسيب ها و سوختگي هاي شديد مي شوند.
*سفيد کننده يک ترکيب بسيار خورنده و اکسيد کننده است. ازاين رو ميتواند به پوست، چشمها و مجاري تنفسي آسيب برساند.در پوست ميتوان ايجاد قرمزي، درد و سوزش کند. و با تحريک مخاط تنفسي ايجاد سرفه و گلو دردنمايد.
*اختلاط سفيد کننده (هيپوکلريت سديم) با برخي مواد شيميايي بسيار خطرناک است، از اينرو نباستي آن را با ساير شوينده هاي خانگي مخلوط کرد.
* اختلاط سفيد کننده و آمونياک (و يا هر نوع ترکيب نيتروژن دار نظير ادرار) باعث توليد گاز سمي کلرامين ، گاز نيتروژن و همچنين يک ماده منفجره بنام تريکلريد نيتروژن مي شود. بنابراين براي تميز کردن ادرار نيز از وايتکس استفاده نکنيد. (ابتدا با يک شوينده اقدام به زدودن ادرار کرده و براي عفونت زدايي از وايتکس استفاده کنيد.)
* اختلاط سفيد کننده و متانول (الکل متيليک) توليد متيل هيپوکلريت مي کند که يک ماده قابل انفجار است.
* اختلاط سفيد کننده و شوينده هاي حاوي اسيد باعث متصاعد شدن گاز کلر ميگردد(حتي با يک اسيد ضعيف مانند سرکه). تنفس کلر خطرناک بوده و ايجاد مسموميت ميکند.
* اختلاط سفيد کننده و هيدروژن پروکسايد توليد گاز اکسيژن ميکند.
  نکات ايمني در کاربرد شوينده ها
1- محصولات شيميايي و شوينده ، هميشه در ظرف اصلي آن نگهداري کنيد هيچگاه اين مواد را در ظرف مواد خوراکي ( مانند بطري نوشابه ) نگه داري نکنيد . اين عمل سبب خورده شدن اشتباهي اين مواد توسط کودکان مي شود .
2- هميشه پس از استفاده از مواد شيميايي سريعا درب آن را ببنديد .
3-محصولات شوينده دور از دسترس کودکان و در کمد در بسته داراي قفل نگهداري شود
4- محصولات شوينده دور از مواد غذايي نگهداري شود.
5-قبل از انداختن ظروف حاوي مواد شيميايي و شوينده داخل ظرف زباله، آنرا آبکشي کنيد.
6- محصولات خانگي خطرناک (مانند لوله بازکن، جوهر نمک، محلول سفيد کننده و لک بر، مواد شوينده، گاز پاک کن ، داروها و ديگر مواد شيميايي) در بسته بندي اصلي آنها و با درب بسته نگه داري نمائيد.
7-در هنگام استفاده از مواد شيميايي و فرآورده هاي شوينده و پاک کننده پنجره ها را باز کنيد تا هوا به خوبي در محيط جريان داشته باشد.
8- از اختلاط مواد شيميايي مانند جوهر نمک با فرآورده هاي سفيد کننده جداً خودداري کنيد. اختلاط دو ماده شوينده جوهر نمک و وايتکس باعث توليد گاز کلر مي‌شود بخارات و گازهاي ناشي از اين اختلال بسيار سمي و خفه کننده مي باشد..
9- پس از مصرف مواد شوينده و لوله بازکن در محيط هاي دربسته و کوچک مانند دستشويي و حمام به هيچ عنوان در اين مکانها توقف نکنيد چرا که گازهاي توليد شده در اين محيط بدون تهويه مناسب خفه کننده و سمي مي باشد.
10- ضمن استفاده از مواد شيميايي حتماً از وسايل محافظت کننده مانند دستکش بلند، کفش نفوذ ناپذير- لباس آستين بلند- شلوار بلند و جوراب استفاده نمائيد.
 11- پيش از مصرف شوينده ها و پاک کننده ها ، به برچسب روي بسته اين مواد توجه داشته باشند.
12- قبل از استفاده از مواد شيميايي ، چند بار آن را تکان داده و به تمامي هشدارها و مواد احتياطي روي برچسب مواد شيميايي توجه شود.
13- هنگام کار با شوينده و پاک کننده ها از استعمال دخانيات پرهيز شود و مواد شيميايي در محلي امن و دور از دسترس کودکان قرار داده شود
14-هنگام استفاده از اين گونه مواد ، ظروف مربوط را مورد بررسي قرار دهند تا مايعات داخل آن به خارج نفوذ نکند.
15- مادران شيرده بيش از ديگر گروهها در معرض آسيب پذيري مواد شيميايي هستند ،اين افراد بايد از تماس با سفيدکننده و ضدعفوني کننده ها پرهيز کنند
16-چنانچه پوست دست با شوينده ها تماس مستقيم پيدا کرد، بهتر است دست را با آب و صابون شست تا اين مواد به طور کامل از روي پوست پاک شود
17-کساني که زمينه ژنتيکي حساسيت و آلرژي داشته باشنداز مصرف مواد شوينده خودداري نمايند زيراباعث ايجاد عوارضي مثل قرمزي، پوسته ريزي، خارش و خشکي مي شود و هر چه تعداد دفعات تماس بيشتر باشد، علاوه بر مشکل پوستي مشکل تنفسي ايجاد مي کند.
18-کساني که سابقه آلرژي و آسم داشته باشند مصرف مواد شوينده( وايتکس – جوهرنمک و....) به علت تحريک راههاي هوايي مي تواند در موارد شديد باعث ايجاد آسم و در موارد خفيف تر به صورت تنگي نفس، سرفه و حساسيتهاي تنفسي خود را نشان دهد و در درازمدت باعث ايجاد سرطانهاي تنفسي شود.
19- قبل از خريد مواد شوينده بايستي از استاندارد بودن و ميزان PH آنها مطمئن شد که زياد قليايي يا اسيدي نباشد و در حد خنثي باشد تا کمتر به پوست آسيب برساند.
20- پاک کردن مرتب و به موقع قسمت‌هاي مختلف منزل از گردوغبار و همچنين استفاده از ماسک يا پارچه مرطوب به هنگام غبارروبي و نظافت با مواد شيميايي شوينده و ضدعفوني‌کننده و تهويه مناسب منزل در طول روز مي‌تواند به ميزان قابل‌ملاحظه‌ار انتشار بیماری جلوگیری نماید

 

گالری تصاویر محصول
تصاویر
بیشتر
نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر
logo-samandehi
قوانین و شرایط • کلیه ضوابط و قوانین فروشگاه مطابق با قوانین جمهوری اسلامی ایران ، قوانین تجارت الکترونیک و قانون حمایت از حقوق مصرف کننده می باشد . در صورت هرگونه تغییر در ضوابط و قوانین فروشگاه متعاقبا تغییرات جدید در همین صفحه درج می گردد . • اطلاعات کاربری مشتری نزد فروشگاه محفوظ می باشد . مشتری نیز باید در حفظ محرمانگی اطلاعات حساب کاربری و رمز عبور خود کوشا باشد ، مسئولیت کلیه فعالیت هایی که تحت حساب کاربری و رمز عبور وی انجام می گردد بر عهده مشتری می باشد و فروشگاه هیچ نوع مسئولیتی را در این مورد نمی پذیرد. • کلیه خبر رسانی ها و ایمیل های ارسالی از جانب فروشگاه تنها با شماره و پست الکترونیک مندرج در سایت بوده و هرگونه پیام تحت عنوان فروشگاه از طریق شماره پیامک و پست الکترونیک فروشگاه ، فاقد اعتبار بوده و فروشگاه هیچ نوع مسئولیتی را در این زمینه قبول نمی نماید. نحوه خرید از فروشگاه به منظور خرید کالای مورد نیاز ، ابتدادر سایت ثبت نام و حساب کاربری ایجاد نموده ووارد صفحه اختصاصی خود شوید.از منوی فروشگاه ویا با استفاده از جستجوی پیشرفته ، نام محصول مورد نظر خود را انتخاب یا در قسمت جستجو درج نموده و در نـــهایت با کلیک بر روی دکمه "اضافه کردن به سبد" کالای در خواستی را به لیست خریدهای خود اضافه و مراحل بعدی را انجام دهید چنانچه سفارش در ساعات غیر اداری و در روزهای تعطیل ثبت شود، در اولین ساعات اداری روز بعد، سفارش ها به ترتیب اولــــویت ارسال می گردند سفارش های کمتر از 250هزارتومان شامل هزینه ارسال می گردند که این هزینه در مراحل پرداخت به اطلاع خریدار رسانده می شود. (تحویل کالا در محل و پرداخت در محل فقط مخصوص شهر تهران می باشد ) رهگیری سفارشات بعد از انجام تمامی مراحل سفارش و پرداخت هزینه، سیــــستم یک کد اختصاصی سفارش برای پیگیری در اختیار شما قرار می دهد. شما می توانید در هر ساعت از شبانه روز با مراجعه به وب سایت شـرکت و وارد کردن کد حساب کاربری از وضعیت سفارش خـود مطلع شوید فروشگاه برای خرید از یک فروشگاه اینترنتی ابتدا باید از اعتبار ، صحت و سقم فروشگاه اطلاع و آگاهی یابید که برای این منظور می توان پروانه کسب وکار ، نماد ( اخذ شده از مرکز تجارت الکترونیک مرکز ) را نام برد که گزینه خوبی می باشد با کلیک بر روی آرم نماد اعتماد الکترونیک ( دقت کنید آرم نماد اعتماد و پروانه کسب وکار قابل کلیک باشد ) و یا مجوز کسب و کار می توانید مشخصات فروشگاه و صاحب آن را مطالعه نمایید. ثبت سفارش خرید کالا با تناژ بالا خرید کالا با وزنهای بالا تر از یک کیلو با توجه به مقدار کالا و حجم خرید از لحاظ مالی و با عنایت به توان مشتری از طریق ثبت سفارش صورت خواهد گرفت . لذا مشتریان گرامی که قصد خرید اقلام با وزن های بالا را دارند می توانند کالای مورد نیاز خودرا سفارش دهند ( قیمت کالاها با تناژ بالاتراز یک کیلو گرم مشمول قیمت عمده فروشی می باشد ). ،برای ثبت سفارش وارد آیکون ثبت سفارش خرید کالا با تناژ بالا واقع در سمت چپ صفحه اصلی شوید .
دفتر مرکزی - خیابان خیام - خیابان مختاری -کوی شهیدجعفر حاج واحـــــدی - کوی شــــهید پــاک آئین - پــــــلاک 32 - کد پستی 1198936181
فکس : 02155630771 تلفن : 02155615236 02155616408-
09226981181-09100624984
09351662843- 09121244432
ایمیل : info@sepanjexport.com
seresht2366@gmail.com

aparattelegraminstagramsoroshyouyouyou