menuordersearch
sepanjexport.com

گیاهان آپارتمانی کاهنده آلودگی هوا

با توجه به دسته بندی گیاهان دارویی بر اساس نام گیاه و آثار درمانی ،کافیست نام گیاه دارویی و یا نام بیماری و برای سایر اقلام مانند روغن های دارویی شوینده های گیاهی ،آرایشی و بهداشتی و.....نام محصول مورد نظر رادرجعبه جستجوی زیرواردو در خواست خود را تایید،مشاهده وخرید نمایید
(0)
(0)
گیاهان آپارتمانی کاهنده آلودگی هوا

مقدمه
جَو یا اتمسفر، سامانه ی گازی طبیعی پویا و پیچیده ای است که زندگانی در سیاره زمین به آن وابسته است. کاهش  لایه اوزون در استراتوسفر به خاطر آلودگی هوا، دیرزمانی است که خطری برای تندرستی مردمان و نیز زیست بوم های زمین شناخته می شود. آلودگی هوا بیش از هر آلودگی دیگری (دو سوم موارد مرگ ناشی از انواع آلودگی) جان انسان ها و پس آز آن، آلودگی آب دومین عامل مرگ و میر است (۱/۸ میلیون مرگ). در جایگاه سوم، آلودگی محل کار، جان هشتصد هزار نفر را گرفته است. آلودگی هوا ممکن است طبیعی (مانند فعالیت آتشفشان ها)، یا مصنوعی (ساخته دست انسان) باشد. بیشتر آلودگی های مصنوعی ناشی از فعالیت وسایل نقلیه و کارخانه ها هستند.

تعریف
انجمن مشترک مهندسین آلودگی هوا و کنترل آن، آلودگی هوا را به این صورت تعریف نموده است: "آلودگی هوا عبارت است از وجود یک یا چند آلاینده در هوای آزاد مانند گازها، بخارات، گرد و غبار، بو، دود غلیظ  با کمیت، مشخصات و زمان ماند کافی که برای زندگی انسان، حیوان و گیاه خطرناک و برای اموال مضر باشد و یا به طور غیرقابل قبول مانع استفاده راحت از زندگی و اموال گردد".

اثرات بر روی انسان
در جهان سالیانه ۳ میلیون نفر در اثر آلودگی هوا جان خود را از دست می دهند که ۹۰ درصد آنان در کشورهای توسعه یافته هستند. در برخی کشورها تعداد افرادی که در اثر همین عامل جان خود را از دست می دهند بیشتر از قربانیان سوانح رانندگی است. این مرگ و میر به طور خاص مربوط به آسم، برونشیت، تنگی نفس، سکته قلبی، و آلرژیهای مختلف تنفسی است. .

متخصصان معتقدند که موادی که از طریق هوای آلوده وارد محیط می شوند دارای ترکیباتی هستند که باعث نابودی بافت های مختلف بدن خواهد شد. این مواد از طریق ریه، پوست، مخاط بدن، مخاط چشم، گوش، بینی و دستگاه گوارش، وارد بدن شده و باعث تخریب سلول های بدن می شود. در واقع تجمع این مواد در بدن هنگام آلوده بودن هوا به دلیل داشتن اکسیژن ناپایدار و واکنش با یک سلول، آن را اکسید می کند.

پیامدها
یکی از مهم ترین مشکلاتی که امروزه بشر با آن روبرو می باشد، آلودگی هواست؛ که به دلیل افزایش بی رویه فعالیت های صنعتی، مصرف سوخت های فسیلی و تراکم جمعیت در برخی از شهرها روزبه روز شدیدتر می شود. آلودگی هوا تهدیدی جدی، مستمر و فراگیر علیه سلامت موجودات زنده و محیط زیست است که علاوه بر مشکلات زیست محیطی و به خطر انداختن سلامت انسان ها و سایر موجودات زنده، دارای تبعات سوء اقتصادی و اجتماعی نیز هست که به صورت آرام و تدریجی و گاهی غیرقابل جبران نمایان می شود.

 

خسارت ها
 ذرات معلق و آزبست ایجاد شده توسط صنعت، لنت ترمز و کلاچ خودروها یا آزاد شده از تخریب ساختمان ها یکی از منابع مهم ایجاد کننده آلودگی در سطح شهرها هستند و در حالی که میزان استاندارد آزبست در هوا، صفر و میزانی که سازمان بهداشت و محیط زیست برای آمریکا و اروپا ارائه داده، پنج صدهزارم فیبر بر میلی لیتر است، اندازه گیری این الیاف در هوای کلان شهرها، میزان آزبست را سه هزارم فیبر بر میلی لیتر نشان می دهد که این بدان معنا است هوایی که تهرانی ها تنفس می کنند، ۶۰ برابر اروپا و آمریکا آزبست دارد. این میزان بالای آلایندگی در حالی است که میزان استاندارد آزبست در هوای آزاد، صفر است.

 

گیاهان کاهنده ی آلودگی هوا

در میان هوای آلوده ی این روزهای کلان شهرها، گیاهان تصفیه کننده آپارتمانی به عنوان دیوار سبز تصفیه هوا و ابزاری برای بهبود هوای خانه تلقی می شوند. این ویژگی گیاهان تصفیه کننده را میتوان رویکردی ابزاری دانست. یعنی این که می توان انتظار داشت که گیاه در فضای خانه نقشی در تصفیه و بهبود هوای خانه و ایجاد رطوبت منزل داشته باشد.

کارکرد دیگر نگهداری از گیاهان، مخصوصاً در آب و هوای خشک ایران، تأمین رطوبت منزل و تصفیه هوای خانه به کمک گیاهان است. برخی از گیاهان خودشان با تعرقی که دارند سبب افزایش رطوبت منزل می شوند و یا آبیاری گیاه و مه پاشی آن ها متعاقباً به افزایش رطوبت منزل و تصفیه هوای خانه خواهد انجامید. هر دوی این مسائل، باعث بهبود هوای خانه می شود.

تأثیرات استشمام هوای پاک و تصفیه شده بر ریه و سلامتی انسان بر کسی پوشیده نیست. برخی گیاهان تصفیه کننده آپارتمانی ضمن زیبایی و نشاط که به فضای خانه می دهند، در هوای آلوده درست مانند موجودات با ارزشی هستند، چرا که موجب تصفیه و بهبود هوای خانه و ایجاد سرسبزی شده و همچنین انرژی مثبت را در بین افراد خانه جاری می کنند.

 

گیاهان آپارتمانی کاهنده آلودگی هوا

 پیچک انگلیسی (Hedera helix)
 گیاه عنکبوت (Chlorophytum elatum)
 زنبق صلح (Spathiphyllum 'Mauna Loa')
 همیشه سبز چینی (Aglaonema modestum)
 نخل بامبو (Chamaedorea seifrizii)
 گیاه مار مورب ، (Sansevieria trifasciata 'Laurentii')
 سلوم فیلودندرون (Philodendron bipinnatifidum)
 فیلودندرون گوش فیل (Philodendron)
 لبه قرمز (Dracaena marginata)
 انجیر گریان (Ficus benjamina)
  باربرتون دیزی (Gerbera jamesonii)
 آلوئه ورا (آلوئه ورا)
 جنت کریگ (Dracaena deremensis
 موز (موسی اوریانا)

نخل اریکا (areca palm)

نخل رافیس اکسکسا(Lady palm)

فیکوس الاستیکا یا فیکوس آلمانی( rubberfig)

نخل ققنوس (dwarf date palm)

فیکوس بنجامین (ficus alii)

سرخس برگ شمشیری(boston fern)

دراسنا کامپکت ( dracana janetcraing)

فیلندرون برگ انجیری(split leaf philodendron)

گل داوودی ( Chrysanthemum )

چمچه ای یا برگ قاشقی ( spathyphylum )

ژریرا( Gerbera aurantiaca )

 

                   

logo-samandehi
اگرقصد خرید دارید ثبت نام کنید به منظور خرید کالای مورد نیاز ، ابتدادر سایت ثبت نام و حساب کاربری ایجاد نموده ووارد صفحه اختصاصی خود شوید. نحوه خرید ازفروشگاه به منظور خرید کالای مورد نیاز ، ابتدادر سایت ثبت نام و حساب کاربری ایجاد نموده ووارد صفحه اختصاصی خود شوید.از منوی فروشگاه ویا با استفاده از جستجوی پیشرفته ، نام محصول مورد نظر خود را انتخاب یا در قسمت جستجو درج نموده و در نـــهایت با کلیک بر روی دکمه "اضافه کردن به سبد" کالای در خواستی را به لیست خریدهای خود اضافه و مراحل بعدی را انجام دهید چنانچه سفارش در ساعات غیر اداری و در روزهای تعطیل ثبت شود، در اولین ساعات اداری روز بعد، سفارش ها به ترتیب اولــــویت ارسال می گردند سفارش های کمتر از 350هزارتومان شامل هزینه ارسال می گردند که این هزینه در مراحل پرداخت به اطلاع خریدار رسانده می شود. (تحویل کالا در محل و پرداخت در محل فقط مخصوص شهر تهران می باشد ) رهگیری سفارشات بعد از انجام تمامی مراحل سفارش و پرداخت هزینه، سیــــستم یک کد اختصاصی سفارش برای پیگیری در اختیار شما قرار می دهد. شما می توانید در هر ساعت از شبانه روز با مراجعه به وب سایت شـرکت و وارد کردن کد حساب کاربری از وضعیت سفارش خـود مطلع شوید فروشگاه برای خرید از یک فروشگاه اینترنتی ابتدا باید از اعتبار ، صحت و سقم فروشگاه اطلاع و آگاهی یابید که برای این منظور می توان پروانه کسب وکار ، نماد ( اخذ شده از مرکز تجارت الکترونیک مرکز ) را نام برد که گزینه خوبی می باشد با کلیک بر روی آرم نماد اعتماد الکترونیک ( دقت کنید آرم نماد اعتماد و پروانه کسب وکار قابل کلیک باشد ) و یا مجوز کسب و کار می توانید مشخصات فروشگاه و صاحب آن را مطالعه نمایید. ثبت سفارش خرید کالا با تناژ بالا خرید کالا با وزنهای بالا تر از یک کیلو با توجه به مقدار کالا و حجم خرید از لحاظ مالی و با عنایت به توان مشتری از طریق ثبت سفارش صورت خواهد گرفت . لذا مشتریان گرامی که قصد خرید اقلام با وزن های بالا را دارند می توانند کالای مورد نیاز خودرا سفارش دهند ( قیمت کالاها با تناژ بالاتراز یک کیلو گرم مشمول قیمت عمده فروشی می باشد ). ،برای ثبت سفارش وارد آیکون ثبت سفارش خرید کالا با تناژ بالا واقع در سمت چپ صفحه اصلی شوید .
دفتر مرکزی: خیابان خیام جنوبی - اول خیابان مختاری شرقی - کوی شهید جعفر حاج واحـــــدی - کوی شــــهید پــاک آئین - پــــــلاک 32 - کد پستی 1198936181
فکس : 02155630771 تلفن : 02155615236 02155616408-
09226981181-09100624984
09351662843- 09121244432
ایمیل : info@sepanjexport.com
seresht2366@gmail.com

aparatinstagramsoroshyouyouyouwhatsup